Nuk iu reziston plagëve – Sot ndërroi jetë veterani i UÇK-së, Fitim Beqiri!

Nuk iu reziston plagëve – Sot ndërroi jetë veterani i UÇK-së, Fitim Beqiri!

Dragash, 20 maj 2017 – Pas shumë përpjekjesh për t’iu mbijetuar plagëve, sot në moshën 41-vjeçare ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së nga fshati Xërxe e Opojës së Dragashit, Fitim Beqiri.
Veterani i brigadës 138 “Agim Ramadani”, nuk arriti ta fitonte betejën me vdekjen, pasi javë më parë kishte pësuar një aksident, teksa po punonte në ndërtimtari. Pas vete, i ndjeri ka lënë gruan dhe dy fëmijë. Varrimi bëhet sot, në orën 16:30, në varrezat e Dragashit.

Leave a Reply