Në fshatin Blaç kapet një person me Marihuanë!

Në fshatin Blaç kapet një person me Marihuanë!

Dragash, 26 mars 2020 – Të mërkurën, rreth orës 16:00, në fshatin Blaç të Dragashit është arrestuar një person pasi iu gjetë një sasi narkotike.
Lajmin e ka bërë të ditur sot policia, duke shtuar se pas intervistimit personi në fjalë është liruar në procedurë të rregullt. “Tek i njëjti, gjatë kontrollit, është gjetur dhe konfiskuar një sasi me substancë narkotike e llojit marihuanë, me peshë 1.3 gram. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

KËRKO FJALËT