Lista e plotë e LDK-së – Tre kandidatë nga Dragashi

Lista e plotë e LDK-së – Tre kandidatë nga Dragashi

Prishtinë, 16 janar 2021 – Lidhja Demokratike e Kosovës ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë, të cilës i prin kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, i pasuar nga Kujtim Shala, ministrja e Kulturës Hykmete Bajrami, si dhe Ministri i Brendshëm në detyrë, Agim Veliu. Behgjet Pacolli nga AKR, e cila është pjesë e koalicionit me LDK-në, është vendosur i pesti në listë.
Nga komuna e Dragashit janë nominuar tri personalitete të njohura, Behxhet Xheladini, Defrim Gashi, si dhe mjeku i njohur nga Bellobradi, Hatim Baxhaku, i cili është nominuar nga dega e LDK-së në Prizren.

Lista e plotë:

 1. Avdullah Hoti
 2. Kujtim Shala
 3. Hykmete Bajrami
 4. Agim Veliu
 5. Behgjet Pacolli
 6. Lirije Kajtazi
 7. Anton Quni
 8. Arben Gashi
 9. Ardita Dushi
 10. Driton Selmanaj
 11. Lumir Abdixhiku
 12. Doruntine Maloku Kastrati
 13. Besian Mustafa
 14. Arban Abrashi
 15. Besa Gaxherri
 16. Ardian Shala
 17. Armend Zemaj
 18. Vlora Dumoshi
 19. Frasher Demaj
 20. Imet Rrahmani
 21. Valentina Bunjaku Rexhepi
 22. Ibrahim Makolli
 23. Shkemb Manaj
 24. Marigona Geci
 25. Shkelzen Hajdini
 26. Hatim Baxhaku
 27. Rrezarta Krasniqi
 28. Muharrem Svarqa
 29. Ilir Ferati
 30. Saranda Musliu
 31. Fidan Rekaliu
 32. Shkumbin Gashi
 33. Vlora Limani Hajnuni
 34. Islam Pacolli
 35. Florian Dushi
 36. Besart Dreshaj
 37. Fetah Rudi
 38. Sali Asllanaj
 39. Ganimete Ismajli
 40. Ekrem Hyseni
 41. Faton Bislimi
 42. Brikenda Kryeziu
 43. Xhavit Uka
 44. Jetlir Zyberaj
 45. Mimoza Shahini
 46. Hysni Gerguri
 47. Fadil Gashi
 48. Filloreta Berisha
 49. Brahim Selimaj
 50. Shefqet Shehu
 51. Fatlume Jaha
 52. Fahredin Spahija
 53. Ali Topalli
 54. Mirlinda Sopi-Krasniqi
 55. Adnan Merovci
 56. Feim Salihu
 57. Myvera Mustafa
 58. Visar Hoti
 59. Jeton Biqkaj
 60. Fatbardha Emini Halabaku
 61. Fehmi Cena
 62. Ibrahim Kryeziu
 63. Ardita Rrahmani
 64. Nuredin Ibishi
 65. Avdi Pireva
 66. Flutura Beka Kamberaj
 67. Mirsad Sylejmani
 68. Ilir Hasani
 69. Kaltrine Demiri
 70. Anton Berisha
 71. Salih Morina
 72. Lindita Bellaja
 73. Adnan Lahu
 74. Defrim Gashi
 75. Zahide Gervalla
 76. Flamur Sefaj
 77. Bahtir Kastrati
 78. Buleza Kuci
 79. Ramiz Ramadani
 80. Bexhet Xheladini
 81. Rita Spahiu
 82. Ajet Avdili
 83. Shefki Gashi
 84. Violete Osaj Tafilaj
 85. Shefket Kolgeci
 86. Zenun Shala
 87. Aferdita Morina Biffar
 88. Qendrim Selimi
 89. Selajdin Fanaj
 90. Alma Lama
 91. Blerim Rexhbogaj
 92. Valdet Hoxha
 93. Qibrije Hoxha
 94. Isa Shabani
 95. Xhelal Krasniqi
 96. Sabrije Drancolli
 97. Nazmi Iberdemaj
 98. Veton Gashi
 99. Drenusha Zeka
 100. Sylë Hoxha
 101. Shpetim Sojeva
 102. Arlinda Uka
 103. Fadil Halili
 104. Ismail Kasumi
 105. Sabedin Berisha
 106. Ismet Maki
 107. Hasan Qyqalla
 108. Isa Podrimja
 109. Ibrahim Syla
 110. Fitim Havolli