Kurti: “Lexoni libra, shikon filma dhe dëgjoni muzikë”

Kurti: “Lexoni libra, shikon filma dhe dëgjoni muzikë”

Prishtinë, 16 mars 2020 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një videomesazhi në Facebook iu ka bërë thirrje popullatës që të qëndrojnë në shtëpi.
“Provoni të lexoni librat e skajuar më herët, të shikoni filmat që ua kanë rekomanduar miqtë dhe të dëgjoni muzikën tuaj të preferuar”, ka porositur mes tjerash Kurti, duke shtuar se në këtë kohë të pazakonshme, Qeveria ka marrë vendime të vështira. Ndërkohë ai i ka falenderuar mjekët, infermierët, policët dhe të gjitha organet e sigurisë për ndihmën që po japin në këtë situatë.

Në shtëpinë tuaj e me duar të pastra

Në shtëpinë tuaj e me duar të pastra.

Gepostet von Albin Kurti am Montag, 16. März 2020