Presidenti amerikan fajëson Putinin për sulmin në Siri

Presidenti amerikan fajëson Putinin për sulmin në Siri

Uashington, 08 prill 2018 – Presidenti amerikan, Donald Tramp, ka fajësuar sot kolegun e tij rus, Vladimir Putin, si dhe atë iranian për sulmin kimik në Siri, të cilin e ka quajtur si sulm të palogjikshëm, pas të cilit mbetën të vrarë 40 persona. Tramp madje është betuar se për këtë akt do të paguhet çmimi i merituar. “Presidenti Putin, Rusia dhe Irani janë përgjegjës për mbështetjen që i japin kafshës Asad”, citohet Tramp nga – VOA