Përleshje fizike në fshatin Blaç – Arrestohet një person

Përleshje fizike në fshatin Blaç – Arrestohet një person

Dragash, 21 qershor 2021 ─ Policia ka raportuar sot për një përleshje fizike që kishte ndodhur të dielën në fshati Blaç të Dragashit, ku për pasojë një person pranon tretman mjekësor dhe një tjetër arrestohet.
“Pas një mosmarrëveshje paraprake, një person ka sulmuar fizikisht viktimën, mashkull kosovar, me ç’rast i ka shkaktuar lëndime të lehta trupore. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, me vendim të së cilit i dyshuari është shoqëruar në mbajtje ndërsa viktimës i është ofruar tretman mjekësor”, thuhet në raport.